X

Литиумска батерија
Трговијата на големо може да биде лесна и безбедна

Дознајте повеќе за нашите фабрички услуги, лансирање на нови производи и маркетинг увид од нашите видео медиуми.

bs_05 јавете се: 86-752-2819-469

Водечките компании Технологија

Технолошките иновации во пејзажот на батериите се камен-темелник на работата на BSLBATT.Ние сме професионален производител на литиум-јонски батерии, вклучувајќи R&D и OEM услуги за повеќе од 20 години .Нашите производи се во согласност со ISO/CE/UL1973/UN38.3/ROHS/IEC62619/CEC стандарди.Компанијата го презема развојот и производството на напредната серија „BSLBATT“ (најдобро решение литиумска батерија) како нејзина мисија.Дознајте како нашите иновации во технологијата на батерии ги создаваат најбезбедните, најмоќните батерии соларни решенија, микромрежи, складирање на домашна енергија, колички за голф, RV, морски, индустриски и повеќе.

атестирање

 • Partner (1)
 • Partner (2)
 • Partner (3)
 • Partner (4)
 • Partner (5)
 • Partner (6)
 • Partner (7)
 • Partner (8)
 • Partner (9)
 • Partner (10)
 • Partner (11)
 • Partner (12)

Зошто да не одберете нас?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
 • Партнер со глобален лидер
 • Поддршка на вашите цели за одржливост
 • Дизајн и производствена експертиза
 • Посветена поддршка
 • Serving the Solar Retailers and Installers of the Fortune 500
 • Powering your transition to lithium-ion
 • Get the battery pack you need to power your equipment
 • Accessible resources and dedicated support for our partners
 • Услуга на соларните трговци и монтери на Fortune 500

  Распоредени сме повеќе од 160.000 батерии низ целиот свет и постигната енергетска самодоволност за 80.000 домаќинства , и се првите литиум-јонски батерии во Кина што се сертифицирани од UL решенија и TÜV SÜD .Нашите силни односи со OEM и долгогодишното искуство му даваат доверба на Fortune 500 трговци и монтери на соларни производи.

 • Напојување на вашата транзиција кон литиум-јон

  Нашите батерии обезбедуваат енергија што помага да се намали вашиот јаглероден отпечаток, а истовремено да се зголеми деловната ефикасност.Од производи подготвени за капка до сопствени решенија, BSLBATT литиум железо фосфат батерии користат помалку енергија од оловните батерии, не бараат одржување и го елиминираат ризикот од излевање, корозија или штетни гасови.И, тие се совршени за напојување на широк спектар на апликации како што се колички за голф, едрилици, комерцијална опрема и многу повеќе.Направете го следниот чекор во зелената енергија со LiFePO4 батерии што се полнат.- видете како тие можат да ви помогнат да ги исполните вашите цели за одржливост.

 • Добијте ја батеријата што ви е потребна за напојување на вашата опрема

  Нашите домашни експерти за инженерство и софтвер имаат децениско искуство во дизајнирање решенија за литиум-јонски батерии.Знаеме како да дизајнираме и произведуваме батерии за да ги оптимизираме перформансите и безбедноста, поддржани од Списоци на UL и IP заштитена со патент.

 • Достапни ресурси и посветена поддршка за нашите партнери

  Ние обезбедуваме повеќе од само знаење.Беспрекорната услуга за клиенти е столб на нашиот успех.Одиме со вас на секој чекор од патот, од првичната проценка на вашата конкретна апликација до услугата по продажбата.Преку напорна работа и понизност, талентирани тимови обучени според највисоките индустриски стандарди и вистинска грижа и грижа за нашите партнери, нашите длабински ресурси го прават усвојувањето на литиум-јонската технологија лесна транзиција за вашиот бизнис.

Овозможено од апликација

Илјадници задоволни клиенти не можат да бидат погрешни

BSLBATT е доверлив бренд во Кина, од домови на Хаваи до оддалечени заедници во Африка, откријте ги нашите проекти кои го отвораат патот и имаат влијание!

 • Haini

  Хаини

  Од

  На прв поглед, BSLBATT изгледа многу квалитетно

 • Leshen

  Лешен

  Од

  Одлично.Никогаш нема да погрешите со BSL.Имам 2 x.4 18 месеци.Сè уште 100% SOH Целосно lcпразнење.

 • Haley

  Хејли

  Од

  Тешко е да се суди, иако барем BSLBATT остава неверојатно добар впечаток.Она што веќе ме бомбардираа со сертификати, извештаи од тестови и детали е навистина импресивно.Верувајте дека не мора да се кријат зад некоја европска компанија.Напротив, можеби дури и.

 • Pedaaa

  Педааа

  Од

  да...само го составив... Сите се живи.

  Потоа го оживеав и MPPT RS и батериите сега се полнат со него кога грее сонце.Така да не морав да земам полнач, онака веќе имав закачено на ѕид.

  Се работи одлично.BSLS беа препознаени веднаш по нивното приклучување.Навистина приклучете и играјте.И самиот бев изненаден.Вакво нешто никогаш не функционира нормално
  И ги носам 3-те преостанати батерии (кои се веќе подготвени за следниот проект) во избалансирана состојба за складирање.

Најдете батерија BSLBATT дилер во ваша близина.

Каде да купам
bs_25

Да ја направиме планетата позелена со секоја батерија!

Ја водиме глобалната трансформација кон зелена енергија.Со нашата технологија за батерии употребена во некои од водечките корпорации ширум светот, ние соработуваме во глобалната иницијатива за намалување на емисиите на јаглерод.

Емисии на јаглерод (Co2e)
Намалено до денес *

battery01
506.000

Тони

*Од 1 мај 2022 година;во споредба со оловно-киселинските батерии